Resultat 2016

Lång bana

Mix

1. Viktoria Johnsson, Martin Lindqvist, Team Prestationskläder.se, Mönsterås 5:04:33
2. Björn Karlsson, Maria Rydlund, Hässleholmarna, Hässleholm 5:25:25
3. Per Forsman, Mia Lorén, Team Fest&Sport, Rydboholm 5:26:17

Herr

1. Rickard Lindholm Henrik Larsson, Kusttränar Swimrun Team, Lerberget 5:17:20
2. Christopher Bernestrå, Johan Arnelind, Team Elitmotionär, Uppsala 5:19:20
3. Fredrik Hedlund, Mikael Lindström, Team Streamgrove, Ronneby 5:31:06

Dam

1. Jessica Kinnander, Åsa Franzén, Havskexen, Nybro 6:05:51
2. Sabine Hedlund, Stephanie Karlsson, Team Glenn, Eskilstuna 6:15:17
3. Tina Kragerup Tanja Kepser, ALOT Tøserne, Taastrup, Danmark 6:44:52


Kort bana

Mix

1. Amanda Fischer, Jonas Ekman, Fischman, Kalmar 2:06:46
2. Anna Kläppe, Martin Granat, Team Kläppe/Granat, Kalmar 2:30:43
3. Stefan Ek, Frida Össmar, Team Lussebullarna, Kalmar 2:31:02

Herr

1. Daniel Johansson, Peter Ackebjer, Ream Comenius, Kalmar 2:17:42
2. Markus Alexandersson, Henrik Brovell, Team Henke & Mackan, Kalmar 2:30:35
3. Daniel Johansson, Leo Sepp-Mattisson, Team Kalmarsund, Kalmar 2:31:45

Dam

1. Annah Håkansson, Caroline Ingvar-Nilsson, Team Avokado, Malmö 2:47:50
2. Linn Berg, Erika Domeij, Runs in the family, Rödeby 2:48:10
3. Anna Karlsson, Jill Norlin, Äpplet, Solna 2:51:58

Ladda ner komplett resultatlista (pdf)

 

Resultat 2017

DAMER

1. Anna Karlsson, Jenny Svensson, 91:orna på bana 8, Solna 2:43:48
2. Erika Gren, Nanna Bergendahl, BK Badjävlar, Partille 2:45:43
3. Emilia Möller, Maria Wallen, Team Oasing, Västervik 2:50:15
4. Johanna Holmberg, Malin Boström, Morsorna, Lyckeby 2:54:36
5. Åsa Franzen,Jessica Kinnander, Havskexen/Glasrikets running club, Nybro 3:04:53

Ladda ner pdf resultat damer

Herrar

1. Leo Sepp-Mattisson, Tony Edmundsson, Team Icabergacentrum, Kalmar, 2:28:17
2. Ola Lagerström, Robin Leanderson, Team Orca - SNÖ & TÖ, Sollentuna 2:34:45
3. Dick Jonson, Emil Rosenqvist, Team Sjöloppet, Eksjö 2:41:55
4. Martin Joelsson, Niklas Tornesjö, Team Swimsick, Torhamn 2:43:43
5. Magnus Rydberg, Niclas Höckerfelt, #audiquattro, Kalmar 2:44:59

Ladda ner pdf resultat herrar

MIX

1. Jonas Ekman, Amanda Fischer, Fischman, Kalmar 2:17:40
2. André Fält, Linnea Olausson, Primalcoaching.se, Gantofta 2:29:04
3. Jonas Fries, Ingela Nolte, Team Frolte, Karlskrona 2:43:59
4. Mattias Toivonen, Rebecca Lönn, Team Swim Laugh Run, Kalmar 2:49:10
5. Kajsa Karlsson, Tommy Werner, Wellness Studio 4, Karlskrona 2:49:57

 Ladda ner pdf resultat mix